Örnek Anket Formu

Aşağıda yer alan sorular html'de form yazımı ve formmail/BformMail değişkenleri hakkında fikir sağlamak amacyıla hazırlanmıştır.

Aşağıda kısıtlı örnekleri görünen form nesneleri ile ilgili daha detaylı bilgiler için webde yer alan çeşitli html ve form dokümanlarından yararlanabilirsiniz. Aşağıda parantez içinde italik olarak yer alan bilgiler form nesneleri ile ilgili fikir oluşturmanız için hazırlanmıştır. Bu formda yer alan gönder düğmesi bir işe yaramamaktadır. Sadece örnek oluşturmak amaçlı sunulmuştur.

1. Bölümünüz: (Bu soruda altta yer alan seçeneklerden sadece biri işaretlenebilmektedir.)

2. Kullandığınız tarayıcılar hangileri? Bu soruda birden fazla kutucuk işaretlenebilmekte ve formda soru için belirlenmiş değişken altında tutulablmektedir.
Netscape
Internet Explorer
Lynx
Opera

3.Kullandığınız ekran çözünürlüğü? (Bu soruda "tekli buton-radio buton" kullanylmıştır, seçeneklerden sadece biri işaretlenebilmektedir.)
800 x 600 pixels 1024 x 768 pixels 1152 x 864 pixels

4. Bu anket ile ilgili görüşleriniz (Bu soruda aşağıda yer alan bölüme soru ile ilgili görüşler yazılabilmekte ve yazılan bilgiler soru için belirlenmiş değişken altında tutulmaktadır.)

5. Hayatın anlamı hakkında görüşleriniz: (Bu soru ile ilgili teknik bilgiler bir önceki ile aynıdır, farkly olarak bu soruda alt satıra geçebilmek mümkün olmaktadır)